• 14 června, 2024

Založení sportovního klubu

Pro rozšiřování stolního fotbalu je nezbytné rozšířit základnu sportovních klubů, které mají formu zapsaných spolků s vlastním IČ. Takové sportovní kluby mohou podávat žádosti o dotace u města nebo kraje, v němž působí, nebo žádat o dar či sponzoring od firem a to na svou činnost, na pořádání sportovních akcí i na vysílání svých členů na turnaje. 

Pro usnadnění založení sportovního klubu jsme pro Vás připravili návod, který Vás krok za krokem provede založením sportovního klubu. Pokud Vám něco nebude jasné nebo budete potřebovat s něčím pomoct, tak nám napište na [email protected]

 

Postup krok za krokem

Nejdříve je nutné uspořádat ustavující Valnou hromadu za přítomnosti minimálně tří osob starších 18 let, kteří následně budou statutárními zástupci spolku (členové Rady), a tito se domluví na znění Stanov ( viz dokument VZOR-Stanovy), sepíšou zápis z ustavující Valné hromady (viz dokument VZOR-zápis_ustavující_VH) a listinu přítomných (viz VZOR-listina_přítomných).

Každý zvolený člen Rady doplní své údaje a nechá si ověřit podpis na dokument Souhlas statutárních zástupců (viz VZOR-souhlas_statutárních_zástupců).

Dále je nutné doplnit údaje a nechat ověřit podpis vlastníka nemovitosti, v němž bude mít spolek sídlo (viz VZOR-souhlas_vlastníka_nemovitosti1 nebo VZOR-souhlas_vlastníka_nemovitosti2).

On-line formulář naleznete na https://or.justice.cz/ias/iform/index.html?0, kde zvolíte jako Typ podaného návrhu : Prvozápis a Požadovaná právní forma : Spolek (viz obrázek níže).

Formulář vyplňte, vytiskněte a nechejte ověřit podpis osoby, která byla Ustavující Valnou hromadou pověřena k podání návrhu na založení nového spolku.

Formulář má vygenerovaný kód, který slouží k opětovnému návratu k rozpracovanému formuláři, takže si práci v něm můžete uložit a později se k němu vrátit (opět viz obrázek níže).

Průvodní dopis (viz VZOR-Průvodní dopis k soudu) doplňte a zkontrolujte, že máte nachystané všechny přílohy v něm uvedené, včetně ověřených podpisů u těch dokumentů, které to vyžadují.

Všechny dokumenty odešlete na místně příslušný krajský soud, jehož adresa je uvedená v úvodu vytištěného on-line formuláře z webu justice.cz.

Soubory ke stažení

Máte dotaz k založení sportovního klubu?