• 19 dubna, 2024

Svaz získal od NSA dotaci na rok 2021

V roce 2020 se svazu podařilo získat státní podporu na činnost svazu od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Od roku 2021 převzala udělování dotací pro sport v České republice Národní sportovní agentura a svaz opět dotaci na provozní činnost a reprezentaci získal.

Národní sportovní agentura jako ústřední správní orgán státní správy České republiky postupně přejímá od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy oblast poskytování podpory ve sportu v České republice. Cílem agentury je dosáhnout harmonického sportovního prostředí, které bude vychovávat úspěšné vrcholové sportovce reprezentující naši zemi v zahraničí, ale i podporovat rekreační sportovce, pro které je pohyb relaxační aktivitou ke škole či zaměstnání.

Pro vytvoření harmonického sportovního prostředí se agentura dle svých slov snaží správně nastavit dotační programy a zprostředkovat spolupráce mezi sportovními kluby a místní samosprávou.

Prostředky přidělené našemu svazu tvoří významnou část příjmů svazu, díky nimž dochází k financování zásadních rozvojových projektů, jejichž konkrétní podobu a realizaci můžete průběžně sledovat na tomto webu.

Jedním z těch nejnovějších je z agenturní dotace financované reprezentační soustředění, které se bude konat 22.-24.10.2021 v Penzion Eden / hotel Kamzík, Malá Morávka (Karlov pod Pradědem). Jak doufáme, nebude se jednat o ojedinělou akci a reprezentační soustředění se stanou pravidelnou součástí harmonogramu foosballové sezóny.

Předchozí článek

Nominace hráčů na ČFO soustředění

Další článek

Úspěšné reprezentační soustředění

Nejpopulárnější